Trogodišnji strukovni programi
Trogodišnji strukovni programi

Tradicija osposobljavanja učenika u obrtničkim zanimanjima u Krapini datira od 1846. godine kad je Naredbom o osnivanju nedjeljnih škola u Krapini osnovana Nedjeljna škola za naučnike i pomoćnike. Osim krapinske, osnovana je iste godine takva škola samo još u Zagrebu.

Obrtnički programi koje nudimo trebaju omogućiti stjecanje znanja i vještina za unapređivanje obrtničke proizvodnje, kvalitet proizvoda i usluga i kakvoću života približiti europskoj.
Posebno ističemo novi i suvremeni program za zanimanje automehatroničara koji počinjemo primjenjivati od šk.god. 2013./2014.

Pored obrtničkih programa učenici u našoj školi mogu upisati i jedan trogodišnji industrijski program za zanimanje CNC operater / operaterka.

Strojarstvo
CNC operater/CNC operaterka
- automehatroničar
- bravar

Elektrotehnika
elektroinstalater
- elektromehaničar

Ekonomija
prodavač

Osobne usluge
frizer

Za sva zanimanja, osim CNC operatera/operaterke, obrazovanje se odvija po jedinstvenom modelu obrazovanja obrtnika. Njegova je osnovna karakteristika da se nastavni plan i program realizira na dva mjesta: u školi (stručno teorijski sadržaji) i licenciranim obrtničkim radionicama (praktični sadržaji).

Učenici u prvom razredu u sektoru strojarstva i sektoru elektrotehnike praktičnu nastavu ostvaruju u školskoj radionici. U školi je kvalitetno opremljen prostor za laboratorijske vježbe u elektro-struci, kabinet za automehatroniku, CNC praktikum i praktikum za frizere.

POVRATAK

Listic Automehatronicar.doc