Gimnazijski programi

OPĆA GIMNAZIJA
JEZIČNA GIMNAZIJA
PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKA GIMNAZIJA

U 100 godina krapinskom Gimnazijom prošlo je preko 30 000 mladih ljudi. Prema svjetskim razmjerima to je jedan manji grad, a prema hrvatskim grad šest puta veći od Krapine. Ovdje su se susretali i susreću se šesnaestgodišnjaci, sedamnaestgodišnjaci, osamnaestgodišnjaci različitih socijalnih, intelektualnih, emocionalnih mogućnosti, te su oblikujući na ovom "vježbalištu duha" svoje individualne i ljudske sposobnosti odredili dimenzije budućnosti.

Uz tradiciju, kao posebnost krapinske Gimnazije (kontinuirano djeluje od 1907. godine), ono po čemu svaka gimnazija želi biti prepoznatljiva i u godinama koje slijede svakako su rezultati njenih učenika. Niz generacija krapinskih gimnazijalaca zapaženo sudjeluje na svim natjecanjima znanja, smotrama stvaralaštva i športskim susretima.

Uspjesi su rezultat zajedničkih nastojanja i napora učenika i njihovih učitelja. Krapinski su gimnazijalci bili državni prvaci u logici, povijesti, filozofiji, EUQUIZ-u. Nagrađivani su na međunarodnim natjecanjima EPM U Dublinu, Potsdamu, Berlinu, Parizu.

Naša škola je od listopada 1999. u sustavu "Deutsches Sprachdiplom KMK II". Kontinuirano se ostvaruju raznovrsni projekti kao što je Zimska škola informatike; u školi djeluje Savjetovalište za mlade, Karijerni kutak, izvannastavne aktivnosti (zbor, školski sportski klub "Gaj", humane vrednote, novinarska grupa) i druge aktivnosti iz Školskog i Strukovnog kurikuluma.

POVRATAK

« Lipanj 2017 »