Otvorena izložba “Kulturna baština kroz crtež i sliku“

U galeriji naše škole u četvrtak, 6. prosinca, otvorena je izložba učeničkih radova nazvana „ Kultura baština kroz crtež i sliku“.  Europska unija je 2018. godinu proglasila „Godinom kulturne baštine“, a naša škola, koja je „škola ambasador Europskog parlamenta“,  ovom izložbom želi naglasiti važnost kulturne baštine koja je nabolji čuvar našeg identiteta.

Učenici kroz nastavu likovne umjetnost uče o važnosti očuvanja kulturne baštine, kako materijalne, tako i one nematerijalne. Učenici 2.c razreda bavili su se proučavanjem pučke umjetnosti  i ornamenata očuvanih na našim narodnim nošnjama i uporabnim predmetima, dok su ostali učenici, prema vlastitom izboru, odabrali neko djelo iz naše baštine te ga prikazali na svoj način. Našla se tu lubanja C, najpoznatiji Krambergerov pronalazak s Hušnjakovog brda i Pafama- prva apstraktna slika čiji je autor Josip Seissel bio učenik naše škole. Izložbu je otvorio ravnatelj Ivica Rozijan, a o učeničkim radovima nekoliko prigodnih riječi rekla je profesorica likovne umjetnosti Vesna Pušelj.

Pozivamo sve zainteresirane učenike da razgledaju izložbu u sklopu satova razrednika. Izložba će ostati otvorena do kraja polugodišta.

Fotografije sa otvorenja izložbe možete pogledati ovdje.

objavio: Brankica Čavužić   datum: 7. 12. 2018.

SŠ Krapina je partner EU projekta
od 2017. do 2019. (24.mj.),
vrijednog 807.967,46 HRK
u potpunosti financiranim iz Europskog socijalnog fonda.

« Svibanj 2019 »